Náš příběh s názvem BunaCafé

2011
Káva není jen byznys, ale také životní styl
Při zahájení jsme se rozhodli vytvořit internetový obchod, ve kterém bychom mohli lidem nabídnout kvalitní, čerstvě praženou kávu z české pražírny a veškeré pomůcky potřebné k její přípravě. Chtěli jsme na český trh přinést něco, za co se budeme moci hrdě postavit.

Nabízíme Vám kávu z malé lokální pražírny, kde na léty ověřený postup zpracování dohlíží zkušený pražič Martin Zbroj. I ostatní produkty v našem e-shopu splňují ta nejpřísnější kritéria výběru a každý z nich má v nabídce své opodstatnění.

Sledujeme trendy, učíme se tradičním postupům a předáváme je dál. Káva nás doslova pohltila. Není pro nás jen zbožím, ale životním stylem.
Dva kamarádi, jeden cíl
Na počátku stálo rozhodnutí nabídnout lidem kvalitní kávu. O čtyři roky později je pro nás káva největší životní vášní a naší snahou je alespoň kousek z této fascinace předat i Vám.
Učíme se, vyvíjíme, experimentujeme.
To vše jen proto, abychom Vám nabídli tu nejlepší kávu a doporučili ty nejvhodnější přístroje na její přípravu.
A to, co nikde nenajdeme, prostě vyrobíme...
Oldřich Smítal
Oldřich Smítal
jednatel firmy, nadšený barista, řeší obchodní záležitosti
Nadšený barista Oldřich, který studoval ekonomii v Česku i Austrálii, je ve firmě zodpovědný za utváření firemního stylu a strategické řízení. Komunikuje se zákazníky a dodavateli, směřuje BunaCafé v oblasti obchodní. Rád Vám navíc osobně připraví šálek lahodného espressa.
Jiří Nykl
Jiří Nykl
jednatel firmy, nadšený barista, řeší technické záležitosti
Nadšený barista Jiří je jako vystudovaný elektrotechnik zodpovědný za vývoj, výrobu a technologické zpracování našich výrobků. Zodpovídá za kvalitní a pečlivý servis. Šálkem dobrého espressa nikdy nepohrdne. Zároveň Vám však rád předvede, jak má takový dobrý šálek kávy vlastně chutnat.
2012
Dobrá káva bez kompromisů
Abychom byli schopni garantovat tu nejvyšší kvalitu, rozhodli jsme se specializovat na espresso. Stejně jako každý nápoj, i espresso má svá specifika a nároky na přípravu. Začali jsme proto v Česku i ve světě hledat příslušenství, které by tyto nároky splnilo bez kompromisu.
Posedlost přesností
Příprava tohoto voňavého nápoje pro nás není jen uměním. Je to především věda. Snaha o vytvoření dokonalého výsledku nás neustále žene k posouvání vlastních hranic. K dokonalosti nám však na trhu začala chybět například hezká a kvalitně zpracovaná pěchovadla na kávu (tzv. tampery). Proto jsme se rozhodli pustit se do výroby sami. Naše úsilí se vyplatilo a dnes vedle tamperů vyrábíme také celou řadu dalších baristických pomůcek.
Vlastní tampery
Vlastní tampery
Od prvního vyrobeného pěchovadla se nám podařilo ujít už kus cesty a v současné době jsme největším českým výrobcem baristických pomůcek. Tampery, stejně jako ostatní sortiment, vyrábíme s maximálním důrazem na preciznost provedení.
2013
Dokonalý zážitek až na prvním místě
Pro maximální zážitek i ze samotné přípravy kávy uděláme cokoliv. Doslova. Po vlastní značce kávy a pomůcek tak přišla v roce 2013 řada i na vývoj a výrobu elektroniky. Po měsících práce spatřila světlo světa naše unikátní elektronika (PID regulace) pro oblíbený kávovar Rancilio Silvia. Pozitivní ohlasy od českých i zahraničních zákazníků nás následně povzbudily v dalším vývoji vlastních technologií.
Rocket Espresso
V tomto roce jsme také vyslyšeli hlasy náročných zákazníků volajících po kvalitních pákových kávovarech, které by spojovaly komfortní obsluhu a designové provedení s dokonalým výsledkem. Toto spojení jsme našli ve značce Rocket Espresso a stali jsme se jejím dodavatelem pro Českou republiku.
Vlastní elektronika (PID regulace)
Největší přidaná hodnota naší elektroniky spočívá ve způsobu hlídání a nastavování teploty a tím také zajišťování podstatně lepší tepelné stability, která má zásadní vliv na kvalitu a stálost dosažených výsledků. Elektroniku jsme také dovybavili dalšími možnostmi jako je nastavování výkonu čerpadla, regulace předspaření nebo třeba automatické buzení kávovaru, abyste si ranní šálek espressa mohli připravit na správně nahřátém kávovaru.
Rocket Espresso
Značka Rocket Espresso uspokojí i toho nejnáročnějšího milovníka espressa. Spojení italské tradice, smyslu pro detail a dokonalého technického provedení představuje doslova revoluci v kávové kultuře. V pohodlí domova uvaříte kávu hodnou profesionála. Že nevěříte? Přijďte si k nám sami připravit šálek espressa na Rocket R58 - nejoblíbenějším přístroji této značky. Myslíme si totiž, že jediný doušek vydá za tisíce slov.
2014
Přijďte k nám na kus kávy a šálek řeči
Káva je pro nás především o zážitku a možnosti sdílení. V roce 2014 jsme proto vybudovali příjemný prostor, kde je možné si náš sortiment vyzkoušet a zároveň se s námi osobně potkat. Rádi Vám poradíme s výběrem kávovaru, mlýnku i vhodné kávy a společně si vyzkoušíme nejlepší způsoby přípravy.

Nevnímáme nakupující jen jako zákazníky, ale jako přátele. Prodejem to proto z naší strany nikdy nekončí. Budeme Vám k dispozici, rádi poradíme se vším, co se, byť jen vzdáleně, kávy týká, nabídneme rychlý a kvalitní servis. Věříme totiž, že ta nejlepší přátelství vznikají nad šálkem poctivé kávy...
2015
Nový web BunaCafé
Nejvýznamnější a velmi dlouho očekávanou událostí roku 2015 bylo spuštění nového webu, na kterém jsme pracovali více než rok. Doufali jsme, že vše dobře dopadne a že tato radikální změna e-shopu bude opět velkým krokem dál. Vše dopadlo nad naše očekávání s meziročním růstem objednávek o 100 %. Moc vám všem děkujeme za pozitivní reakce a za vaši důvěru.
Rozšířený sortiment
S ohledem na poptávku z řady kaváren a menších firem jsme do nabídky zařadili profesionální kávovary Rocket Espresso, a rozšířili jsme nabídku o kvalitní přístroje německé značky ECM.
Vyrábíme kvalitu
Nezapomínáme ani na baristické doplňky a do sortimentu jsme zařadili vlastní pěchovací stanice a podstavce pro pěchovadla. A protože nás hraní se dřevem baví, připravili jsme pro vás speciální nabídku - tamper Šachovnice.
BunaCafé v číslech
upražili jsme 6 744 kg kávy
což je asi 842 984 šálků espressa
expedovali jsme 13 484 objednávek
pro tisíce spokojených zákazníků
prodali jsme 1 863 kávovarů
a 318 vlastních PID regulací
do kávovaru Rancilio Silvia
2016
Expanze do zahraničí
Zákazníci ze Slovenska u nás mohou pohodlně nakupovat, vybírat ze široké nabídky dopravců i způsobů plateb. Zároveň nás mohou najít na největších slovenských srovnávačích a využít výhodného nákupu, včetně cen v jejich vlastní měně. Naše spokojené zákazníky už máme také v Německu, Francii a dalších destinacích.
Moderní technologie
Využití moderních technologií je pro nás klíčové. Samozřejmostí je přechod na responzivní webdesign a zpříjemnit tak nákupy z mobilních zařízení. Přizpůsobíme se vašemu prohlížeči, ať už nás hledáte v telefonu, tabletu, nebo na chytré televizi. Naší prioritou bude vždy využití moderních technologií ke zvyšování komfortu Vašeho nákupu, snadnou komunikaci a zákaznický servis, a také při řízení interních procesů a odbavování zásilek.
Díky Vám rosteme - Buna café v číslech
Nesoustředíme se na čísla a nechceme za každou cenu prodat co nejvíce kávovarů - naším přáním a cílem je v prvé řadě naprosto spokojený zákazník. Pokud se toto podaří, věříme, že porostou i zmíněná čísla. Za vaší přízeň a podporu moc děkujeme, díky vám brzy vyexpedujeme kávovar s pořadovým číslem 1 000. Také jsme rádi, že jsme vám naplnili už téměř půl milionu espresso šálků a pevně doufáme, že si vaši přízeň udržíme i nadále a brzy dovršíme 10 000 odbavených objednávek.